C

Zasvěcení do energie Reiki je výzvou, která vám umožní překonat staré, nefunkční a život zatěžující vzorce chování, a to na všech úrovních vaší bytosti. Pakliže jste zasvěceni do energie Reiki mistrem Reiki, je toto znovuprobuzení trvalé a vy se tak stáváte kanálem této láskyplné energie a můžete tuto energii předávat sobě i ostatním po celý zbytek života.

Každé další zasvěcení zvyšuje objem energie, který skrze vás protéká, projasňuje vaši mysl a startuje proces sebeuvědomění. To vše ruku v ruce se zkouškami vaší připravenosti tyto dary přijmout. Někdo tento proces přirovnává k loupání cibule, kdy postupně loupete jednu vrstvu domnělých přesvědčení za druhou, abyste se v určité fázi své Cesty dostali k složce původní, vše slučující – k Vědomí.

Zasvěcením do Reiki se odstartuje jednadvacetidenní proces očisty, který může ovlivňovat fyzické tělo, mysl a emoce. Můžete zažívat kolísání nálad, mohou se objevovat příjemné a nepříjemné vzpomínky z dob dávno minulých. Zasvěcením se zažehnou procesy spalující ve vašem těle staré a nepotřebné myšlenkové vzorce a na ně navázané emoční struktury, ale i jiné jedy, kterých se vaše tělo v tomto procesu má zbavit.

Nutno podotknout, že osoba mistra Reiki, tak jak ji chápu já, je zde pro vás, aby vám dala potřebnou oporu pro počátky poznávání nově otevřené oblasti práce s energií Reiki a poskytla vám pomoc při zpracování jistých vnitřně nastartovaných pochodů, které se spolu se zasvěcením aktivují.

Vždy – a to je podstatné –

Důvěřujte především vnitřnímu vedení, vlastní intuici a zdravému rozumu.

Z tohoto mého pohledu je dnešní mistr dveřník, který vám otevře dveře a jehož povinnost je naučit vás základům práce s energií dle stupně zasvěcení, kterým právě procházíte tak, abyste si při prohlížení místnosti za čerstvě otevřeným prahem nezavřeli žádné z dalších dveří.